Get Adobe Flash player

Aktualności projektu

Baza NGO

O nas w mediach

Kompendium wiedzy

Galeria zdjęć

Ogłoszenia

Wyszukiwarka

Newsletter

Chcesz być informowany o nowościach w naszym serwisie? Zapisz się na newsletter!

Wpis do KRS Stowarzyszenia „Tamburino”

Wraz z dniem 14 maja 2013r. kolejna już organizacja pozarządowa z terenu powiatu tomaszowksiego została powołana do życia decyzją wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego. Tym razem jest to Stowarzyszenie „Tamburino”.  Stowarzyszenie to powstało z myślą o wsparciu  zespołu muzyczno-tanecznego „Tamburino”, krzewiacego kulturę romską.  Stowarzyszenie, jako osoba prawna, będzie mogło reprezentować zespół, zdobywać fundusze oraz propagować informacje, itp. Dla zespołu otwiera to nowe możliwości.

Spotkanie założycielskie Stowarzyszenia „Tamburino” odbyło się dnia 12 grudnia 2012r. w Tomaszowie Lubelskim. Podczas niego ustalono m.in. cele przyszłego stowarzyszenia oraz powołano zarząd. W jego skład weszły następujące osoby:

 Elżbieta Matyjanka       -  Prezes

  Jolanta Wiśniewska      - Wiceprezes

 Anna   Piwowarczyk     - Sekretarz

  Jacek Kurylak              - Skarbnik

 Małgorzata Łukiewicz   - Członek

Głównym celem Stowarzyszenia jest wsparcie dla Zespołu „Tamburino” poprzez pozyskiwanie środków, promocję zespołu, a także organizację warsztatów, pokazów, itp. Ponad to Stowarzyszenie zajmie się krzewieniem kultury romskiej oraz rozpowszechnianiem ich muzyki i tańca na terenie powiatu tomaszowskiego, ale również w kraju oraz za granicą. Co więcej wpłynie na tworzenie więzi pomiędzy Polakami i Romami poprzez podejmowanie różnego rodzaju przedsięwzięć.

Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych ZMW w Tomaszowie Lubelskim wspierało powstawanie kolejnego już NGO na terenie powiatu tomaszowskiego. Pomoc CIiWOP objawiała się głównie w przygotowaniu dokumentacji potrzebnej do uzyskania wpisu do KRS (statut, protokoły, wnioski, itp.). Ponad to służyło ono spotkaniami z ekspertami, dzięki któremu proces zakładania Stowarzyszenia stał się bardziej przejrzysty. Ponad to CIiWOP pomogło również w poprawkach, które zalecił niejednokrotnie KRS.

Cieszymy się, że kolejne Stowarzyszenie powstało pod skrzydłami CIiWOP ZMW w Tomaszowie Lubelskim. Tym bardziej gratulujemy ciekawego pomysłu. Kultura romska słynie z niezwykle kolorowych stroi i skocznej muzyki. Warto ją utrwalać i szerzyć.  Dzięki wielokulturowym przedsięwzięciom nasz powiat Będzie mógł się rozwijać kulturalnie, a mieszkańcom da to możliwość na konfrontację z innymi tradycjami. Dlatego też pragniemy wspierać podobne inicjatywy.

Gratulujemy otrzymania wpisu i życzymy owocnej pracy!


 

 Helena Olchawa

Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych

w Tomaszowie Lubelskim

 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Tel. : (84) 664 57 23

 

 

 

Galeria Centr

Strona współfinansowana przez EFS