Get Adobe Flash player

Aktualności projektu

Baza NGO

O nas w mediach

Kompendium wiedzy

Galeria zdjęć

Ogłoszenia

Wyszukiwarka

Newsletter

Chcesz być informowany o nowościach w naszym serwisie? Zapisz się na newsletter!

Krajowe Święto Ludowe oraz Powiatowe Święto Kłosa w Jędrzejowie

W dniu 26 maja 2013r. w Jędrzejowie odbyło się Krajowe Święto Ludowe połączone z Powiatowym Świętem Kłosa. Obchody uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele p.w. Św. Trójcy w Jędrzejowie, w której udział wzięli Wicepremier Janusz Piechociński, Podsekretarz Stanu w MON Beata Oczkowicz, Poseł do Parlamentu Europejskiego Czesław Siekierski, Poseł na Sejm RP Mirosław Pawlak, Poseł na Sejm RP Marek Gos, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas, Wicewojewoda Świętokrzyski Grzegorz Dziubek, Starosta Jędrzejowski Edmund Kaczmarek, władze Województwa Świętokrzyskiego wszystkich szczebli, około 100 delegacji pocztów sztandarowych oraz zaproszeni goście.

  

 

 

Po uroczystościach kościelnych wszyscy udali się na plac przed Centrum Kultury, gdzie odbyła się część oficjalna. Zostały wręczone odznaczenia: Medal za zasługi W. Witosa, Złota Koniczynka, Medal za zasługi dla OSP – Chomicz oraz legitymacje członkowskie PSL. Po części oficjalnej widzowie mogli wysłuchać koncertu zespołu Maters, a także Bernarda Dornowskiego ex Czerwone Gitary. Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna, na której grał zespół muzyczny TIME.

 

 

  W trakcie trwania uroczystości swój dorobek na stoiskach promocyjnych prezentowały Koła Gospodyń Wiejskich, ARiMR, ODR i wiele innych instytucji, nie zabrakło także stoiska LGD „Ziemia Jędrzejowska Gryf”, która wspólnie z biurem CIiWOP w ramach podpisanej umowy współpracy prezentowała swoją działalności, rozdając przy tym ulotki promocyjne. W przygotowaniu uroczystości czynny udział wziął pracownik biura CIiWOP w Jędrzejowie.

 

 

Monika Tomczyk

Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych w Jędrzejowie

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel. (41) 381 10 69

 

 

Galeria Centr

Strona współfinansowana przez EFS