Get Adobe Flash player

Aktualności projektu

Baza NGO

O nas w mediach

Kompendium wiedzy

Galeria zdjęć

Ogłoszenia

Wyszukiwarka

Newsletter

Chcesz być informowany o nowościach w naszym serwisie? Zapisz się na newsletter!

Połowa na nami – szkolenia dla organizacji NGO

Związek Młodzieży Wiejskiej po raz kolejny zorganizował cykl bezpłatnych szkoleń dla przedstawicieli i pracowników organizacji pozarządowych. Szkolenia organizowane są w formie czterech zjazdów odbywających się  w weekendy. Tematyka szkoleń obejmuje: zarządzanie personelem w NGO; współpraca z otoczeniem, promocja; zarządzanie finansami w NGO; monitoring i ewaluacja w NGO. Do udziału w szkoleniu zgłosiło się 26 osób z 13 różnych organizacji pozarządowych posiadających nr z Krajowym Rejestrze Sądowym.

Pierwsze szkolenie odbyło się w dniach 15-17 luty 2013r. Tematyka szkolenia dotyczyła zarządzania personelem w NGO. Uczestnicy mogli dowiedzieć się czym jest zarządzanie, poznać różne modele zarządzania i przywództwa, nauczyć się jak prawidłowo przeprowadzać proces rekrutacji i selekcji personelu oraz prawidłowo oceniać i motywować pracowników, jak prawidłowo komunikować się i budować zespół, jak pracować z wolontariuszami, a także zapoznali się z pojęciem gender w zarządzaniu.

 

Drugie szkolenie dotyczyło tematu współpracy z otoczeniem i promocji. Odbyło się w dniach 8-10 marca 2013r. Zagadnienia jakie zostały poruszone podczas szkolenia to: otoczenie NGO, podstawowe zasady współpracy, współpraca z sektorem publicznym, partnerstwa w obrębie sektora NGO, NGO a biznes, promocja działalności NGO oraz innowacyjne metody promocji.

Szkolenia odbyły się w Villi Natura w Dolsku i były poprowadzone przez Panią Agatę Dziubińską-Gawlik. Kolejne szkolenia odbędą się w kwietniu oraz czerwcu.

 

Uczestnicy szkolenia wraz z prowadzącą zajęcia Agatą Dziubińską-Gawlik

Prowadząca zajęcia Pani Agata była bardzo zadowolona z grupy, jaką tworzyli uczestnicy, którzy byli zadowoleni z tematyki szkolenia jak i z zakresu wiedzy jaką otrzymali, która pozwoli na efektywniejszą pracę  w organizacjach.

W szkoleniu brała udział pracownica CIiWOP Związku Młodzieży Wiejskiej ze Złotowa Marta Grocka, która zajęła się kwestią organizacyjną w Dolsku, a mianowicie przygotowaniem odpowiednich dokumentów niezbędnych do uczestnictwa w szkoleniu, a także czuwała nad prawidłowym przeprowadzaniem szkolenia.

 

Marta Grocka

Doradca ds. NGO

Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych w Złotowie.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel. 67 263 59 17

Galeria Centr

Strona współfinansowana przez EFS