Get Adobe Flash player

Aktualności projektu

Baza NGO

O nas w mediach

Kompendium wiedzy

Galeria zdjęć

Ogłoszenia

Wyszukiwarka

Newsletter

Chcesz być informowany o nowościach w naszym serwisie? Zapisz się na newsletter!

CIiWOP ZMW współorganizatorem Turnieju BJJ

W miniony weekend, w dniach 6-go i 7-go kwietnia w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Opalenicy odbyła się kolejna - bardzo wyjątkowa edycja Ogólnopolskiego Turnieju Brazylijskiego Jiu Jitsu pod nazwą: „V Memoriał Helio Gracie”.

Niewątpliwie jest to jedna z największych imprez sportowych na terenie województwa Wielkopolskiego i jest organizowana ku pamięci zmarłego Mistrza Jiu Jitsu – Helio Gracie. Dla nas tym bardziej wyjątkowa gdyż patron dokładnie 7 kwietnia obchodziłby setne urodziny. Głównym organizatorem imprezy było Stowarzyszenie SELEKCJA oraz Opalenicki OSiR. Także nasze Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych Związku Młodzieży Wiejskiej w Sielinku po raz kolejny włączyło się w działania organizacyjne w/w przedsięwzięcia. Z uwagi na fakt, iż biegłoroczna edycja turnieju bardzo spodobała się zarówno kibicom jak i uczestnikom, w tym roku turniej został rozbudowany i trwał nie jeden a dwa dni. Pierwszy dzień - 6 kwietnia br. - zarezerwowany został dla dzieci, natomiast drugi – 7 kwietnia br. – dla młodzieży i dorosłych. Do zawodów przystąpiło ok.200 zawodników. Uczestnicy byli kwalifikowani według stopnia zaawansowania i kategorii wagowej, a same walki toczone były na pięciu matach. Przed rozpoczęciem każdej walki sędziowie przypominali reguły zawodów. Podczas zawodów stoczono wiele interesujących, pełnych emocji pojedynków.

 

Pomoc naszego biura CIiWOP skupiła się głównie na merytorycznym wsparciu po przez wystosowanie odpowiednich pism w poszukiwaniu potencjalnych sponsorów. Między innymi o dofinansowania naszej imprezy oraz zaprosiłam do objęcia patronatem Burmistrza Miasta Opalenicy. W związku z powyższym Memoriał ostatecznie zyskał patronat Burmistrza, a Stowarzyszenie zostało wsparte.

Warto dodać, iż dużym zaangażowaniem wykazała się młodzież z ZMW Sielinko, która ochoczo włączyła się w przygotowania. W dniu poprzedzającym zawody chłopacy zajęli się technicznym przygotowaniem hali sportowej. Dzięki temu maty, punkty sędziowskie czy też techniczno-informacyjne znalazły się we właściwych miejscach. Dziewczęta przygotowały nagrody dla uczestników. Wspólnymi siłami zostało przygotowane nagłośnienie i banery reklamujących wydarzenie.

To wyjątkowe przedsięwzięcie nie mogłoby się odbyć gdyby nie sędziowie główni, sędziowie punktowi, ratownicy, spikerzy, oraz szerokie grono życzliwych osób, które w ramach wolontariatu wsparło nas bezpłatnie.

 

Ogromnie cieszy nas, iż nasz jubileuszowy Turniej BJJ wypadł tak znakomicie. Zawodnicy wspaniale walczyli zgodnie z zasadami fair play i tym samym pięknie budowali niepowtarzalną atmosferę. Kibice oraz goście entuzjastycznie dopingowali uczestników do dalszych starań. Jesteśmy dumni, iż mogliśmy współtworzyć to wspaniałe święto sportu, którym niewątpliwie był „V Memoriał Helio Gracie”. Z niecierpliwością czekamy na kolejne edycję Memoriału Helio Gracie, który wpisuje się już w tradycje sportowe Gminy Opalenica.       

Za wszelką okazaną pomoc – serdecznie dziękujemy.

 

Agnieszka Kaczmarek

Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych w Opalenicy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel. (61) 44-77-755

 

Galeria Centr

Strona współfinansowana przez EFS